Udane rozpoczęcie DMP przez WLKS

   
Autor:
Dodano: 2021/03/08 22:01    views 617

W pierwszy weekend marca zostały zainaugurowane Drużynowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie w I rundzie spisał się na tyle dobrze, że plasuje się w środku tabeli I ligi.

Gospodarzami pierwszej rundy tegorocznych drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów byli: Polkowice, Ciechanów, Warszawa, Wierzbno, Bydgoszcz, Sędziszów Małopolski oraz Piekary Śląskie.

W Ciechanowie walczył WLKS Siedlce-Nowe Iganie, który po ubiegłorocznym awansie, występuje obecnie w I lidze. Ponadto w mieście położonym nad rzeką Łydynią rywalizował inny I-ligowiec Mazovia Ciechanów oraz dwóch debiutantów: SKF Zjednoczeni Olsztyn i KS Cross Trening Mazovia Ciechanów.

Najlepszy wynik uzyskali gospodarze, zeszłoroczni brązowi medaliści tych rozgrywek zdobywając 1791,6 pkt. Drugie miejsce zajął WLKS Siedlce-Nowe Iganie uzyskując 1660,2 pkt. Zjednoczeni Olsztyn uzbierali 1311,4 pkt, a KS Cross Trening Mazovia Ciechanów – 1046,8 pkt. Indywidualnie najlepsi byli: Patryk Bęben – 387,4 pkt i Michał Jaworski – 372,8 pkt (obaj Mazovia Ciechanów) oraz Martyna Dołęga (WLKS) – 355,0 pkt.

Poza Martyną, WLKS w Ciechanowie reprezentowali: Klaudia Celińska-Mysław, Konrad Romańczuk, Oliwia Dang, Kacper Dominiak, Adrian Kędziora.

W ciekawym zestawieniu klasyfikacji wg punktacji Sinclaira w podziale na grupy wiekowe na trzecim miejscu w juniorkach młodszych sklasyfikowano Martynę Dołęgę, szósta w juniorkach U-20 była Klaudia Celińska-Mysław, a piąty wśród juniorów U-20 – Konrad Romańczuk.

Najwięcej punktów w I rundzie uzyskał zespół Budowlani Opole, broniący tytułu z 2020 roku. WLKS po inauguracyjnych zawodach plasuje się na 5 miejscu w 10-zespołowej I lidze.

1 RUNDA

TABELA PO 1 RUNDZIE

KLASYFIKACJA SINCLAIRA WG PODZIAŁU NA KATEGORIE WIEKOWE

II runda zostanie przeprowadzona w dniach 17-18 kwietnia, a finały zaplanowano na 4 września.

 

źródło: własne / PZPC; foto: PZPC

Sponsorzy

Patronat medialny