Bez przełamania w Białymstoku. Stracona szansa KPS

W zaległym meczu 24. kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy przegrali z BAS Białystok 2:3.

Siedlczanie przez dłuższy czas byli w znakomitej formie. Po siedmiu zwycięstwach z rzędu przyszedł jednak mały dołek i seria trzech porażek z rzędu. Pojedynek z BAS Białystok był idealną okazją, aby ponownie wkroczyć na zwycięską ścieżkę.

Ekipa z Białegostoku jest już jedną nogą w II lidze, jednak w sobotni wieczór nie zamierzała tanio skóry sprzedać. Początek meczu należał właśnie do BASu, który dominował na parkiecie. Role odwróciły się w połowie seta, a mocnym punktem siedlczan był blok oraz zagrywka. Od stanu 13:11, kilka punktów z rzędu zdobyli zawodnicy z Siedlec, którzy pewnie wygrali pierwszą partię 25:19. W drugiej odsłonie zawodnicy KPS mocno zawiedli. Po skutecznym bloku Jakuba Abramowicza, siedlczanie przegrywali 2:6. W pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła tylko dwa „oczka” (14:12), jednak końcówka zdecydowanie należała już do beniaminka z Białegostoku.

Trzeci set to już powrót zespołu Mateusza Grabdy do świetnej gry.  Początkowo walka toczyła się punkt za punkt, jednak szybko inicjatywę przejęli siedlczanie. Przewaga KPS rosła z minuty na minutę. Świetnie w polu serwisowym spisał się Szymon Bereza, a udane wejście z ławki rezerwowych zaliczył Przemysław Kupka. Trzecią partię sprytnym atakiem zakończył Damian Dobosz. Dobrej gry siedlczanie nie potrafili jednak utrzymać w czwartym secie. Gospodarze kapitalnie serwowali, przez co zawodnicy KPS nie potrafili rozwinąć skrzydeł. Po serii zagrywek Kacpra Wnuka i Jana Lesiuka, miejscowi prowadzili aż 20:11. O losach meczu zdecydował tie-break, w którym ponownie lepszy okazał się BAS Białystok (15:12).