100 meczów na 100-lecie #35 Orlęta Radzyń Podlaski – Wisłoka Dębica

Osiem bramek padło w starciu Orląt Radzyń Podlaski z Wisłoką Dębica. To jednak piłkarze z Podkarpacia byli skuteczniejsi, i to trzy razy.

Orlęta nie mogły wymarzyć sobie lepszego początku spotkania. Już w 4 minucie Karol Kalita zamienił na bramkę podanie Bartosza Idzikowskiego. Wisłoka nie zwlekała długo z odpowiedzią. Po centrze z rzutu rożnego precyzyjnym trafieniem popisał się Sebastian Fedan. W 17 minucie Albertín znakomicie podał do Macieja Filipowicza, ten minął Konrada Mrózka, ale zamiast do opuszczonej bramki trafił w boczną siatkę. Wisłoka była konkretniejsza. Dublet w odstępie 11 minut skompletował Łukasz Siedlik – najpierw trafił po centrze Damiana Łanuchy z rzutu rożnego, a następnie sfinalizował kontrę. Do przerwy było 3:1 dla teamu z Dębicy.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola dla gospodarzy. Marcin Fiedeń uderzył z rzutu wolnego w środek bramki, a Mrózek popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę. Radość Orląt nie trwała długo. W 57 minucie Siedlik skompletował hat tricka. Podłamana drużyna Jacka Fiedenia straciła jeszcze dwa gole w końcówce. Dariusz Kamiński zamienił na bramkę podanie Łanuchy. Wynik na 6:2 ustalił w ostatniej minucie rezerwowy Tomasz Palonek. Wisłoka w tym momencie grała w dziesiątkę, bowiem Damian Lubera zdążył zebrać dwie żółte kartki w sześć minut. Brawo!

18 kwietnia Orlęta zagrają pierwszy mecz z serii być albo nie być w III lidze – z Lewartem w Lubartowie.

14.04.21, 17:00 – Radzyń Podlaski

III liga: Orlęta Radzyń Podlaski – Wisłoka Dębica 2:6 (1:3)

Bramki: Karol Kalita 4, Marcin Fiedeń 50 – Sebastian Fedan 13, Łukasz Siedlik 29, 40, 57, Dariusz Kamiński 72, Tomasz Palonek 90

Orlęta: 1. Patryk Rojek – 20. Kacper Wiatrak, 17. Marcin Fiedeń, 4. Norbert Myszka, 3. Pawieł Czeladko – 5. Bartosz Idzikowski (63, 19. Daniel Kleber), 6. Albertín (63, 15. Karol Rycaj), 16. Maciej Filipowicz, 10. Karol Kalita – 7. Michał Kobiałka

Wisłoka: 1. Konrad Mrózek – 3. Hubert Król, 4. Dominik Cabała, 17. Jan Kozłowski – 15. Patryk Zygmunt (79, 5. Adrian Wójcik), 10. Damian Łanucha, 19. Sebastian Fedan (81, 16. Mateusz Prokop), 8. Kamil Rębisz, 11. Dawid Sojda (68, 26. Sebastian Pawlak) – 99. Łukasz Siedlik (79, 18. Tomasz Palonek), 14. Dariusz Kamiński (81, 20. Damian Lubera)

Żółte kartki: Bartosz Idzikowski 29, Daniel Kleber 90 – Sebastian Fedan 13, Łukasz Siedlik 45, Hubert Król 49, Dominik Cabała 59, Damian Lubera 82, 87

Czerwona kartka: Damian Lubera (87, za dwie żółte kartki)

Sędzia: Rafał Szydełko (Rzeszów)