Czekam na rozwiązania w klubie (wideo)

   
Autor:
Dodano: 2021/09/13 11:44    views 2228

W siedleckim magistracie odbyła się konferencja prasowa na temat sytuacji w Pogoni Siedlce.

W konferencji wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Sitnik oraz wiceprezydent Robert Szczepanik.

– Coraz więcej dochodzi do mnie nieprawdziwych informacji o funkcjonowaniu MKP Pogoń Siedlce. Na konferencję zaprosiłem zarząd klubu oraz członków Komisji Rewizyjnej, jednak nie skorzystali z zaproszenia. Na początku chciałem przekazać, że Miejski Klub Piłkarski to nie znaczy, że klubem rządzi miasto. Ponad 60 stowarzyszeń w różnych dziedzinach otrzymuje granty z Urzędu Miasta. A problemy są tylko z Pogonią – powiedział prezydent Sitnik.

Prezydent przypomniał, że 31 stycznia 2020 roku została podpisana trzyletnia umowa z MKP na kwotę przekraczającą dwa miliony rocznie, z tego 300 tysięcy złotych miało być przeznaczane na grupy młodzieżowe. Sitnik kilkukrotnie potwierdził, że on wywiązuję się w 100% z zawartej umowy. Przyznał równie, że do tej pory na konto klubu trafiło 9 transz, w tym podwójna w maju. Przy okazji klub parafował aneks, w którym zobowiązał się do tego, że w 2021 roku nie poprosi magistratu o dodatkowe środki.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że klub o swoje kłopoty finansowe oskarża największego sponsora, czyli miasto. Można więc powiedzieć, że także mieszkańców – powiedział Sitnik.

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o tym, że sponsorem Pogoni mogło zostać PGNIG. Prezydent Sitnik przyznał, że nie dotarło do niego żadne pismo w tej sprawie, a na pewno nie rzucał kłód pod nogi stowarzyszeniu.

– Kiedy inwestor zrezygnował trzeba było szukać pieniędzy z każdego możliwego źródło. Jako prezes spotykałem się m.in. z posłem Krzysztofem Tchórzewskim i wicemarszałek Janiną Orzełowską. W maju napisałem list do PGNIG, który został poparty przez posła Tchórzewskiego. Dotarła jednak do mnie informacja, że prezydent Siedlec nie jest zainteresowany kontynuacją projektu Pogoń dla Pogoni – mówił Rafał Maletka na odtworzonym nagraniu.

Prezydent Sitnik zdementował tę informację. Również jednoznacznie stwierdził, że nie popiera pomysłu swojego współpracownika na dzielenie dzieci na miejskie (czytaj: lepsze) i wiejskie (gorsze). Stwierdził również, że żadne z siedleckich stowarzyszeń nie płaci za obiekty w ramach realizacji celów statutowych.

– Jeżeli klub podejmuje zobowiązania nie mając zabezpieczenia finansowego to zawsze źle się kończy. Umawialiśmy się, że Pogoń będzie traktowana biznesowo. To co będzie dalej leży w gestii klubu. Prezydent nie może ingerować w działalność stowarzyszeń. Czekam na rozwiązania w klubie, które pozwolą normalnie funkcjonować – powiedział Sitnik.

Na kolejnym nagraniu prezes Maletka pytał prezydenta: Czy jest możliwość wcześniejszej wypłaty transz należnych za przyszły rok?

– Zdziwienie to mało. Prezes klubu, który otrzymuję grant na kwotę przekraczającą dwa miliony złotych nie wie jak funkcjonuje rok budżetowy? Jeżeli dopuściłbym się naruszenia finansów publicznych to mógłbym wylądować w więzieniu, bo złamałbym prawo. Wytłumaczyłem to prezesowi i obecnym na spotkaniu dyrektorom. Przekonałem się, że wypłacanie klubowi comiesięcznych transz to była znakomita decyzja – odpowiedział Sitnik.

To nie koniec, a dopiero początek zamieszania z Pogonią w roli głównej. Klub planuje zorganizowanie własnej konferencji prasowej. Gdzieniegdzie można usłyszeć, że swoje niezadowolenie mogą też zaprezentować kibice Pogoni.

 

źródło i foto: własne

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "Czekam na rozwiązania w klubie (wideo)"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Vira
Gość
Vira
11 dni 17 godzin temu

“A problemy są tylko z Pogonią “……Chłopie wstydu nie masz.

tomek
Gość
tomek
11 dni 16 godzin temu

won do Łukowa Pinokio

men
Gość
men
11 dni 16 godzin temu

“10 września (piątek) prezydent wystosował do mediów zaproszenie na konferencję prasową w sprawie Pogoni. Spotkanie zostało zaplanowane na 13 września (poniedziałek)”

– to dowód na profesjonalne planowanie pracy przez Sitnika

Wszyscy temu winni
Gość
Wszyscy temu winni
11 dni 16 godzin temu
że pan Sitnik nie miał wpływu na aferę z kroplówkami? a Pan Jastrzębski i Purzycki pojawili się w klubie, za czyją zgodą. Wspólnie rozmontowali solidny zespół, który podniósł się i był mega reklamą miasta za czasów Trenera Prasoła. A po wtrąceniu się lub jak powiedział prezydent ingerowaniu w sprawy Pogoni, oddał stery swoim niekompetenym ludziom, którzy doprowadzili do największej afery z dopingiem w dziejach polskiego sportu i to jest największą urzędową zasługą pana Sitnika. Inny temat to kontrakt tarachulskiego, kto to podpisał i dlaczego nie można go rozwiązać, wymiana całej drużyny, o której mówił pan Sitnik, jest łatwiejsza niż zwolnienie… Czytaj więcej »
Adi
Gość
Adi
11 dni 14 godzin temu

Brawo Andrzej Sitnik! Masz racje

Stefan
Gość
Stefan
11 dni 13 godzin temu

Zibi Boys powinni zrobić porządek w klubie.

Jatoja
Gość
Jatoja
11 dni 12 godzin temu

Kolejna wojna, wywiad, konferencja zaraz rekonferencja czy jest ktoś lub coś żeby to przywrócić do normalności? Wątpię.

jan
Gość
jan
11 dni 12 godzin temu

a “WITAMINKA”to kogo człowiek? Klubu czy Sitnika? Może wszystkie stowarzyszenia się wypowiedzą?

Janek
Gość
Janek
11 dni 11 godzin temu

Jasne że nie wypowiedzą bo ktoś zakręci kurek z pieniędzmi, kto wszyscy wiedzą. Sitnik już na pierwszy rzut oka wygląda na cwaniaka, kto na niego głosował to do dzisiaj się zastanawiam?

Janek
Gość
Janek
11 dni 11 godzin temu
Czekam na rozwiązania w klubie? Co ma na myśli ten człowiek? Pogoń, czyli wizytówka miasta ma być traktowana biznesowo? Tobie się człowieku coś pomyliło, twoi ludzie w ARMS biznesowo to mogą traktować klientów spoza miasta a nie jego wizytówkę. Pogoń powinieneś traktować preferencyjnie a nie biznesowo. Klub atakuje mieszkańców? Jesteś zwykłym tchórzem który chowa się za mieszkańcami. Pomyliła ci się chyba odwaga z odważnikiem… Wstyd chować się za plecami mieszkańców. Mieszkańcy wybrali ciebie jako ich przedstawiciela więc za wszystko odpowiadasz ty a nie mieszkańcy. Mam nadzieję, że mieszkańcy o tym będą pamiętać i przy najbliższej okazji odwdzięczą się i naprawią… Czytaj więcej »
men
Gość
men
11 dni 9 godzin temu

liczmy dni do wyborów … MKP Pogoń Siedlce … przetrwaj ten czas

men
Gość
men
11 dni 9 godzin temu

skoro w pogoni powinni grać ludzie z Siedlec to prezydentem już na pewno powinien być siedlczanin …

men
Gość
men
10 dni 6 godzin temu

chciał powiedzieć “czekam na rozpad klubu”

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny