Fertykowski i Dołęga trenerami kadr narodowych!

   
Autor:
Dodano: 2021/11/13 8:41    views 459

Dwaj siedleccy trenerzy podnoszenia ciężarów dostąpili zaszczytu prowadzenia kadr narodowych juniorek i juniorów do lat 20.

Zgodnie z wyborem dokonanym przez komisję konkursową PZPC, Zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów zatwierdził skład trenerów kadr narodowych PZPC kobiet i mężczyzn w kategorii wiekowej senior, U-23, U-20, U-17, U-15.

Miło nam poinformować, że prowadzenie kadry narodowej juniorek do lat 20 powierzono Dawidowi Fertykowskiemu, zaś pieczę nad kadrą narodową juniorów do lat 20 sprawować będzie Marcin Dołęga. Obaj trenerzy są doskonale znani w naszym środowisku, bowiem od lat są związani z klubem WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Zestawienie trenerów kadr podnoszenia ciężarów poszczególnych roczników:
– trener kadry narodowej seniorek i U-23 –  Antoni Czerniak
– trener kadry narodowej seniorów i U-23 – Piotr Wysocki
– trener kadry narodowej juniorek do lat 20 – Dawid Fertykowski
– trener kadry narodowej juniorów do lat 20 – Marcin Dołęga
– trener kadry narodowej juniorek do lat 17 – Monika Grzesiak-Bomba
– trener kadry narodowej juniorów do lat 17 – Wojciech Gesek
– trener kadry narodowej juniorek do lat 15 – Patryk Słowikowski
– trener kadry narodowej juniorów do lat 15 – Marcin Lampe

– Jesteśmy z Dawidem jeszcze młodymi trenerami, a już zarząd PZPC docenił nasze osiągnięcia w klubie. Nasi podopieczni zdobywali coraz więcej medali i zostało to zauważone. Czas na coś większego. Trenowanie kadry narodowej to nowe wyzwanie. Łatwo nie będzie, ale damy radę – komentuje zaistniałą sytuację Marcin Dołęga. – Zawsze marzyłem, by po zakończeniu kariery zawodniczej pracować jako trener. Po pięciu latach pracy w klubie, PZPC zaproponował mi stanowisko trenera kadry do lat 20. Jest nowa motywacja, ale na sukcesy trzeba poczekać. Wierzę, że polskie ciężary podniosą się i znowu będziemy w czołówce – dodał “świeżo upieczony” trener kadry.

Obaj szkoleniowcy oczywiście pozostaną trenerami w WLKS. Będą godzić obie funkcje. Zgrupowań kadry narodowej jest 4-5 w ciągu roku, więc będzie to realne.

 

źródło: własne / PZPC; foto: własne

KONTRAHENCI

Patronat medialny