wtorek, 23 lipca 2024r.

Królowie 2014 roku

Wspólnymi siłami redakcyjno-czytelniczymi pokusiliśmy się o wybranie najlepszych ludzi sportu minionego roku.

SPORTOWIEC ROKU 

MACIEJ STARĘGA (Rawa Siedlce) 

Udział w zimowej Olimpiadzie okazał się dla członków naszej redakcji największym wyczynem siedleckich sportowców. Co prawda Staręga nie zachwycił w Soczi, ale nauka wyniesiona z jednej z najważniejszych sportowych imprez na świecie powinna zaprocentować w przyszłości. Poza startem w ZIO wychowanek siedleckiej Rawy coraz częściej punktował w zawodach pod egidą FIS, a także poprawił swoją pozycję w polskim narciarstwie.

Najlepsza dziesiątka w głosowaniu redakcji SportSiedlce:
1. Maciej Staręga
2. Cezary Demianiuk
3. Damian Schulz

4. Adrian Chróściel
5. Katarzyna Grzybowska
6. Jakub Folwarski
7. Magda Bibrzycka
8. Wioleta Jastrzębska
9. Katarzyna Posiadała
10. Tomasz Jaszczuk

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

PRZEMYSŁAW RAJEWSKI (AWENTA MKS POGOŃ SIEDLCE)

DSC_0062 (Kopiowanie)

W tej kategorii głos oddaliśmy naszym czytelnikom. Momentalnie od wstawienia informacji o plebiscycie pojawiły się komentarze: Czemu nie ma tego, a czemu ten jest? Jak sobie wybraliście drodzy czytelnicy tak jest. Ten kto zasłużył na nominację był umieszczony w cotygodniowych głosowaniach na Sportowca Tygodnia, więc pretensje o to, że kogoś nie ma możecie mieć tylko do siebie. Tyle słowem przydługiego wstępu. Głosowanie na Facebooku było zacięte jak nigdy, ale ostatecznie zwyciężył Przemysław Rajewski. Młody rugbista Pogoni Siedlce dopiero w ostatnich godzinach głosowania wyprzedził byłego już siatkarza KPS Damiana Schulza.

Wyniki głosowania czytelników:
1. Przemysław Rajewski – 290 głosów
2. Damian Schulz – 154 głosy
3. Bartosz Kaszubowski – 27 głosów
4. Rafał Sobiło – 25 głosów
5. Grzegorz Muszyński – 10 głosów

DRUŻYNA ROKU

MKP POGOŃ SIEDLCE 

image117

Pierwsze półrocze 2014 roku sypnęło sukcesami siedleckich drużyn. Ciężko jest zastosować sprawiedliwy wyznacznik do oceny osiągnięć naszych zespołów. Jako redakcja po długich dyskusjach stawiamy na najpopularniejszy sport w Polsce i na świecie, czyli piłkę nożną. Awans Pogoni na zaplecze ekstraklasy jest znakomitym osiągnięciem, na którego ocenę nie mogą wpłynąć późniejsze losy biało-niebieskich na boiskach I ligi. Siedlczanie zdobywając wicemistrzostwo II ligi wschodniej zapisali się w historii siedleckiego sportu – podobnie jak srebrni siatkarze KPS, srebrni rugbiści MKS czy ekstraklasowe koszykarki MKK. Sukces futbolistów odbił się jednak największym echem w sportowej Polsce.

TRENER ROKU

SŁAWOMIR GERYMSKI (KPS Siedlce)

Trener KPS Siedlce w minionym roku udowodnił, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Dobra kampania w Pucharze Polski plus srebrne medale na zakończenie sezonu w I lidze potwierdziły kunszt Gerymskiego. Jego twarda ojcowska ręka daje efekty w pracy z siatkarzami. Latem wicemistrzowski skład KPS się rozpadł, ale były rozgrywający ciężko pracuje, aby młodzi zawodnicy dokonali progresu.

ODKRYCIE ROKU

CEZARY DEMIANIUK (MKP Pogoń Siedlce)

„Czaro” czarował w 2013 roku na boiskach IV ligi. Wielu mówiło, że jest za dobry na zespół rezerw, ale za słaby na miejsce w pierwszej jedenastce Pogoni. Demianiuk w minionym roku udowodnił, że stać go na wiele. Wychowanek biało-niebieskich w znaczący sposób pomógł MKP w awansie do I ligi, a na boiskach zaplecza ekstraklasy do momentu odniesienia kontuzji był jednym z najjaśniejszych punktów w składzie beniaminka. Demianiuk zdobywając w 7 bramek w 30 meczach sprawił, że kibice Pogoni szybko zapomnieli o Adamie Czerkasie.

image158

WYDARZENIE ROKU

TELEWIZYJNE SIEDLCE

W żadnym innym roku siedleckie wydarzenia sportowe nie miały takiego przebicia w ogólnopolskich mediach. Mecze MKK transmitowano na Sportklubie i oddziały regionalne TVP, zaś spotkania siatkarzy KPS pokazywano przez Orange Sport i TVP Sport. Pomarańczowa stacja kończąca powoli żywot gościła także w Siedlcach przy okazji I-ligowych meczów Pogoni. Mecz reprezentacji w rugby oraz finałowe spotkanie MKS z Lechią w Gdańsku były transmitowane przez Polsat Sport. Awanse i medal to znaczące wydarzenia, ale wkroczenie siedleckiego sportu do telewizji spina klamrą wszystkie sukcesy 2014 roku.

Wyniki z 2012 roku

Wyniki z 2013 roku

 

źródło: własne; foto: Tomasz Jastrzebowski / Michał Głódź / Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Wydarzeniem roku jest fakt, że klub MKP nie rozwiązał umowy z Sir Purzyckim i musi mu dalej płacić chociaż już nie jest trenerem 🙂
    Brawa za przewidywalność i gospodarność dla zarządu – do siego roku!

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;