Dycha Pogoni, życie bez Paluchowskiego i Widzew na horyzoncie. Echa po meczu z Elaną

   
Autor:
Dodano: 2019/04/07 10:00    views 1594

Pogoń pokonała przed własną publicznością Elanę 2:0 i zainkasowała cenne trzy punkty. Jakie są echa tego pojedynku?

DOSKONAŁA SERIA

Pogoń ma na koncie już 10 meczów z rzędu bez porażki. Passa siedlczan zaczęła się 10 listopada w Bełchatowie. Od tego czasu żaden z rywali biało-niebieskich nie znalazł sposobu na ekipę Marcina Prasoła. Taka seria prezentuje się naprawdę imponująco.

ODWRÓCENIE KARTY

W rundzie jesiennej Pogoń przegrała wszystkie cztery mecze z beniaminkami. Wiosną siedlczanie zaczynają rewanżować się swoim rywalom. Najpierw Pogoniści pokonali Resovię 3:1, a teraz okazali się lepsi od Elany. Przed biało-niebieskimi dwa kolejne wyzwania, aby pokonać również Widzew Łódź oraz Skrę Częstochowa.

WIDZEW NA HORYZONCIE

Pogoń wygrała bardzo ważny mecz z trudnym rywalem, ale w Siedlcach wszyscy myślą już o kolejnej serii gier. W niej siedlczan czeka szczególnie ciekawe wyzwanie, gdyż zagrają oni w Łodzi z Widzewem. Mecz ten już w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13:05.

ŻYCIE BEZ PALUCHOWSKIEGO

Pogoń w sobotnie popołudnie po raz pierwszy musieli sobie radzić bez Adriana Paluchowskiego. Gospodarzom udało zdać się ten egzamin, a gola strzelił Kamil Walków, który wskoczył do składu w miejsce najlepszego snajpera siedlczan i już w drugiej minucie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Co ciekawe, sama sprawa odejścia z Pogoni Paluchowskiego jest dosyć skomplikowana. Siedlecki klub może ponieść konsekwencje w związku z tą sytuację. Poniżej zamieszamy komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na ten temat:

“Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w dniu dzisiejszym uprawniony do klubu Stal Mielec został zawodnik Adrian Paluchowski, który rozwiązał kontrakt z klubem MKP Pogoń Siedlce z winy klubu.

Jednocześnie DRK wyjaśnia, iż wystąpił do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o nałożenie na klub MKP Pogoń Siedlce sankcji prawnych, zgodnie z art. 10 Uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

Zgodnie z ust. 1 ww. artykułu:

W przypadku rozwiązania Kontraktu z winy Klubu, uwzględniając w szczególności sposób naruszenia przepisów, stosunek Klubu do naruszenia przepisów oraz sposób postępowania po naruszeniu przepisów, Izba może nałożyć na Klub sankcje sportowe w postaci:

a. kary pieniężnej od kwoty 1.000 zł. do kwoty 500.000 zł.;

b. zakazu transferu do Klubu na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy;

c. ograniczenia możliwości uprawniania nowych Zawodników na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy.”

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Dycha Pogoni, życie bez Paluchowskiego i Widzew na horyzoncie. Echa po meczu z Elaną"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kry
Gość
kry
18 dni 5 godzin temu
“Nie ukrywam, że lekki żal mam. Boli, że poddali się bez walki, tak łatwo pozbyli się swojego najlepszego strzelca. Nie podjęli nawet próby zatrzymania mnie za wszelką cenę. Od czasu, kiedy złożyłem wniosek o wezwanie zapłaty, nikt z klubu nie skontaktował się ze mną. Nie chodziło wcale o duże pieniądze. Mogłem zostać. Składając pozew, nie zakładałem, że odejdę z klubu. Nie ma jednak tego złego, co na dobre by nie wyszło, dlatego cieszę się, że jestem w pierwszej lidze.” Pan Paluchowski niech się zdecyduje czy chciał już przed rundą odejść, czy chciał zostać. Z tego co wiadomo, teraz nie chciał… Czytaj więcej »
wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 27 Kwi 11:00 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki
 • sobota, 27 Kwi 15:00 15:00
  Siedlecka Liga Biegowa
 • sobota, 27 Kwi 16:00 16:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – KS Budowlani Łódź
 • sobota, 27 Kwi 16:00 16:00
  Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza
 • niedziela, 28 Kwi 17:00 17:00
  II liga: Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce
 • środa, 1 Maj 13:00 13:00
  IV liga: MKS Przasnysz – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 4 Maj 12:00 12:00
  Debiuty w Kulturystyce i Fitness IBFF & WPF Siedlce 2019
 • sobota, 4 Maj 15:00 15:00
  Siedlecka Liga Biegowa
 • sobota, 4 Maj 17:00 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom
 • niedziela, 5 Maj 10:00 10:00
  Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness IBFF & WPF 2019


Sponsorzy

Patronat medialny