wtorek, 19 marca 2024r.

Magdalena Kisielińska piąta w mistrzostwach świata. Medal był blisko

Magdalena Kisielińska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata juniorek w Estonii.

W mistrzostwach świata juniorek w zapasach odbywających się w stolicy Estonii – Tallinnie rywalizowały dwie zawodniczki klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie. O niebywałym sukcesie Patrycji Gil już pisaliśmy –> mistrzostwo świata Patrycji Gil.

Drugą zapaśniczką WLKS, która dostąpiła zaszczytu reprezentowania Polski w tak zacnej imprezie, była Magdalena Kisielińska.

Zwyciężczyni Turnieju Krajów Wyszechradzkich w Karlinie, srebrna medalistka juniorskich mistrzostw Polski i brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek rozpoczęła rywalizację w estońskich mistrzostwach od 1/8 finału. Pierwszy pojedynek w kat. 62 kg okazał się ciężkim zderzeniem z rzeczywistością. Yaru Wu z Chin pokonała naszą zapaśniczkę 10:0.

Istniała jeszcze szansa na dalszy udział Magdaleny w zawodach, ale był jeden warunek – Chinka musiał dotrzeć do finału. I tak też się stało! Dzięki temu Kisielińska wzięła udział w repasażach. Swoją przeciwniczkę Łotyszkę Alinę Aleksandrę Antipovą pokonała na punkty 10:2 i mogła stanąć do walki o brązowy medal mistrzostw świata!

Walka  o 3 miejsce nie poszła po myśli siedlczanki. Chwila nieuwagi sprawiła, że rywalka z Rosji – Maria Lachugina położyła naszą zapaśniczkę na łopatki i wygrała przez „tusz”. Magdalena Kisielińska została ostatecznie sklasyfikowana na 5 miejscu, co i tak należy uznać za duży sukces.